ZÁSAH - 31. 10. 2018 - POŽÁR RD, Senička 79

V noci na středu 31. 10. 2018 v 1:34 byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár rodinného domu v Seničce, č.p. 79.  K události vyjel zásahový vůz CAS 20 - SCANIA následovaný druhým zásahovým vozem TA VW Transporter. Po příjezdu na místo zásahu byla na místě místní JPO Senička, která provedla odpojení plynu. Obyvatelé domu byli již mimo objekt. Požárem byla zcela zasažena střecha hospodářského stavení navazujícího na rodinný dům a přibližně 1/3 střechy rodinného domu. Od CAS jsme rozvinuli dopravní vedení s rozdělovačem, a z něj jsme postupně utvořili 3 C proudy ze dvora za rodinným domem. Další část jednotky se soustředila na vypnutí elektrického proudu. Na hořící hospodářskou budovu navazovala stodola a za ní stál další rodinný dům. Prováděli jsme hašení požáru a ochranu navazující stodoly za použití dýchací techniky. Vzhledem k nedostatečným silám a prostředkům na místě vyhlásil velitel jednotky 2. stupeň poplachu a požádal KOPIS o vyslání patřičných sil a prostředků. Po příjezdu JPO Náměšť na Hané byla tato nasazna z druhé strany objektu. Strojník naší jednotky společně s JPO Senička provedl napojení CAS na hydrant. Po příjezdu HZS Litovel předal náš velitel velení zásahu jejímu veliteli. Společně s příslušníky HZS jsme vytvořili dvě průzkumné skupiny a provedli jsme průzkum zasaženého rodinného domu. Požár se do přízemí nedostal. Provedli jsme otevření oken a nasadili jsme k odvětrání objektu přetlakovou ventilaci. Dále jsme prováděli rozebírání plechové střechy nad koupelnou RD. Vzhledem k hořící izolaci jsme museli plech pomocí motorové kotoučové rozbrušovací pily odstranit a izolaci rozebrat. Prováděli jsme také hašení střešní konstrukce z půdního prostoru rodinného domu abychom zamezili šíření požáru. Po rozebrání části střechy z AŽ 39 jsme provedli dohašení doutnajících trámů a vyházení ohořelého materiálu na dvůr. Postupně jsme rozebírali a dohašovali i ostatní části konstrukcí hospodářské budovy až do likvidace požáru. Po závěrečném proměření termokamerou příslušníky HZS Litovel jsme provedli sbalení materiálu, doplnění vody a vrátili jsme se zpět na základnu.

Článek na webu www.pozary.cz

<66/2018                                                                     ZÁSAHY 2018                                                                    68/2018>