Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kampaň k detekci plynů a požárů

Kampaň varující před rizikem plynů v domácnostech

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje se společně s HZS Moravskoslezského kraje připojil k preventivně výchovné akci organizované Českou asociací hasičských důstojníků, jejímž cílem je dlouhodobě varovat občany před hrozícím nebezpečím úniku zemního plynu a dalších plynných látek v domácnostech a upozornit i na možné nebezpečí vzniku požáru v domácnostech. 

Cílem akce je snaha snížit rizika úniku plynu nebo vzniku požáru a v případě, pokud již takové situace nastanou, poukázat na možnosti minimalizovat ztráty na životech či poškození zdraví.

Nosným tématem akce jsou detektory plynů a hlásiče požárů, k jejichž propagaci byly vytvořeny letáky, které upozorňují na nebezpečí výbuchu plynu či vzniku pžáru a rovněž objasňují, proč je vhodné si detektor či hlásič požáru do domácnosti pořídit. Letáky jsou k dispozici ke stažení na konci tiskové zprávy a k volnému využití (vytištění) různými subjekty i jednotlivci. Další doplňující informace najdete také na webu České asociace hasičských důstojníků www.cahd.cz.

Hasiče nenechává spát reálné nebezpečí zranění i usmrcení osob po možných výbuších zemního plynu v domácnostech. V živé paměti máme velké události letošního roku, a to v únoru 2013 ve Frenštátě pod Radhoštěm, o dva měsíce později v Praze v Divadelní ulici a v září letošního roku v Havířově, které si vyžádaly několik mrtvých a zraněných osob. Časté jsou také otravy zplodinami při nedokonalém spalování (např. karmy v koupelnách apod.). Kampaň je také reakcí na obavy občanů z celé České republiky, kteří stále častěji volají na tísňovou linku hasičů s upozorněním, že v okolí svého bytu či bydliště cítí plyn.

Hasiči v ČR vyjíždí k událostem s únikem nebezpečného plynu v průměru jednou denně!!!

leták - autonomní_hlásiče_požáru

leták - nebezpečné_plyny_v_domácnosti

 
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30