TAKTICKÉ CVIČENÍ - DÁLNICE 2023 - 18. 05. 2023

Ve čtvrtek 18. 5. 2023 se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení DÁLNICE 2023. Cvičení se konalo v areálu letiště Olomouc. Simulována byla hromadná dopravní nehoda dvou autobusů, čtyř osobních automobilů a dodávky na dálnici D35, 265 km ve směru na Lipník nad Bečvou. Vše bylo jako v reálu. Kromě připravených vraků, které představovaly hlavně stabilizační výzvu, byli skvěle připraveni a namaskování i figuranti.
Ke cvičení se naše jednotka vydala zásahovým vozidlem
CAS 20 - SCANIA s posádkou 1+5. Jednotka byla zařazena do druhého sledu příjezdu k události. Při našem příjezdu již příslušníci HZS Olomouc prováděli stabilizaci havarovaných vozidel a průzkumem pak prvotní třídění zraněných osob.
Naše jednotka byla velitelem zásahu rozdělena na 2 družstva o 3 členech. Každé z družstev se připojilo k jednomu z úseků zásahu. Jedno družstvo se připojilo k jednotce HZS Olomouc, která prováděla vyprošťování zraněných osob u jednoho z autobusů. Společně jsme prováděli vyprošťování zraněných osob za použití páteřních desek. Společně s JSDH Olomouc - Černovír jsme následně transportovali pacienty stanovišti triáže ZZS. Druhé družstvo se připojilo k jednotce HZS Litovel, které zasahovalo u jednoho z havarovaných osobích automobilů a následně u druhého autobusu a pomáhalo jednotce HZS Litovel s vyprošťováním zraněných osob a následně i s transportem k stanovišti triáže ZZS.
Po vyproštění všech zraněných osob, prováděla jednotka transport pacientů ze stanoviště triáže k stanu ZZS k dalšímu vyšetření.
Po ukončení cvičení proběhl debriefing zúčastněných jednotek s vyhodnocením. Následně se naše jednotka vrátila zpět na základnu.