Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Hasičské dopoledne pro děti ZŠ Senice na Hané

Hasičské dopoledne pro děti ZŠ Sencie na Hané

Rok se s rokem sešel a byl tu konec školního roku. Jak loni, tak i letos nás poprosila základní škola o ukázku hašení požáru. Tento rok jsme si připravili ukázku zásahu na hořící automobil a následně jeho rozstříhání. Ve středu 29. 6. 2011, před osmou hodinou ranní bylo vše nachystané a mohlo se začít. Chvíli po osmé hodině byl vyhlášen na II. stupni základní školy poplach. Po opuštění budovy se všichni shromáždili na hřišti za školou. Na hřišti hořel automobil a naše jednotka byla přivolána k jeho uhašení a posléze rozstříhání. Děti měly možnost si vyzkoušet práci jak s ručním tak i s hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Této příležitosti se nejvíce ujaly děti a paní učitelky I. stupně. Po ukázce hašení automobilu a vyprošťovací techniky si velitel sboru Jiří Osyka nachystal pro I. stupeň i pár slov o našem sboru a představil jim techniku, která je používána při požárech, autonehodách, záplavách apod. Tohle povídání děti velmi zaujalo a ptaly se na různé otázky. Když už děti po přednášce vše věděly, měly možnost si auta prohlédnout a vyzkoušet si práci s proudnicí. Jako překvapení  celého dopoledne si připravili naši mladí hasiči pro děti i paní učitelky ukázku hasičského útoku. Pro velký úspěch si tento útok zopakovali ještě dvakrát. Protože bylo velké teplo a dětem se nechtělo na oběd, přemluvily nás, abychom jim ukázali hašení lafetovou proudnicí – takzvaným „dělem“. Když z děla začala stříkat voda, děti se rozběhly pod stříkající vodu a zanedlouho byly všichni mokří  na kost. Nastal čas oběda, a tak jsme začali pomalu balit věci. Celé dopoledne se dětem moc líbilo a my jsme rádi, že je o naši činnost mezi nimi takový zájem.

Zuzka Kopecká.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30