Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 12. 2005 - Výroční valná hromada

 

Listí stromů se obarvilo do pestrobarevného hávu a začalo pomalu padat. Neúprosně nám oznamovalo, že se blíží zima a tím také konec roku. A jak už to bývá , když se rok s rokem sejde, je na čase hodnotit a bilancovat. V našem sboru, ostatně jako i v jiných sborech, k tomuto účelu slouží výroční valná hromada. Ta letošní byla naplánována na 3. 12. 2005.Na schůzi byli pozváni všichni členové sboru a samozřejmě nechyběli ani hosté v čele se starostou OSH Olomouc panem Luďkem Sýkorou a starostkou obce paní Eliškou Dostálovou. Program valné hromady se nijak nelišil od léty ověřeného scénáře. Po uvítání všech zúčastněných starostou sboru Petrem Skopalem, následovaly zprávy jednotlivých členů výboru. Obzvláště povedená byla zpráva o činnosti, kterou sám starosta přednesl. Bylo z ní poznat, že jí Peťa věnoval „spoustu“ času při přípravě a podle toho také sklidila velký aplaus. Z dalších zpráv jsme se dozvěděli o činnosti výjezdové jednotky prostřednictvím velitele Jirky Osyky, o hospodaření nám přečetla předsedkyně kontrolní a revizní rady Petra Kvapilíková a za naše něžná stvoření promluvila Hanka Hlavinková. Dalším bodem v programu, byla volba výboru a KRR na další období a také volba delegátů na výroční valnou hromadu okrsku. Diskuse, která následovala po volbě, se nesla v podobném duchu jako vždy.  Obvyklé ticho po jejím vyhlášení prolomila paní starostka, která ve svém příspěvku poděkovala všem hasičům za jejich práci. Řečník, na jehož projev všichni netrpělivě čekali, se chopil slova hned po starostce. Pan Sýkora také nešetřil slovy chvály, ale v jeho řeči se našly i výtky, a to především v souvislosti s výchovou mladých hasičů. Museli jsme mu dát ze pravdu, že tato problematika je pro náš sbor zatím tabu. Musíme s tím vážně něco dělat. Dále se starosta OSH ve své řeči zmínil o trapné situaci, do které se dostal na mistrovství ČR v hasičském sportu v Havlíčkově Brodě, při němž byly vyhlašovány výsledky soutěže MISS Hasička Fernet Stock 2005, ve které naše dvě děvčata zabodovala. Nějakým záhadný způsobem se tato informace k panu Sýkorovi nedostala, a když měl při vyhlašování holkám gratulovat, tak na rozdíl od svých kolegů, neměl čím. Toto nedorozumění v zápětí napravil alespoň na valné hromadě a předal děvčatům, jmenovitě Lence Gruntové a Janě Urbanové, krásné květiny a potřásl jim pravicí.Nejzajímavějším momentem v diskusním příspěvku pana Sýkory, byla zmínka o možnosti získat nové zásahové auto TATRA 815. Sdělil nám, že celá věc je na dobré cestě, a že se v blízké době ve spolupráci s velitelem spojí s obcí a celý proces se dá do pohybu. Můžeme jen pevně věřit, že jednání dopadnou dobře a Tatrovka bude. To však ještě nebylo vše. Starosta OSH ocenil medailí za zásluhy pana Františka Kučeru, který tak nemohl skrýt slzy dojetí. Gratulace našemu zaslouženému členovi byla pěknou tečkou za oficiální částí výroční valné hromady.Po výborném občerstvení, v podání guláše od pana Sacha, se schůze proměnila v přátelské posezení, kde nechyběly krásné historky z nejen hasičského života. Přejme si tedy, do dalšího roku co nejvíce takových historek veselých a co nejméně těch na které by člověk nejradši zapomněl.

 
 - DG -

 

další zápis

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30