Jdi na obsah Jdi na menu
 


XIII. Národní krojový ples FoS ČR, aneb jak jsme jeli reprezentovat Hanou do Prahy

 

 

XIII. Národní krojový ples FoS ČR

 

V sobotu 5.2.2011 byl v ranních brzkých hodinách sraz na naší zbrojnici. Všichni chtěli vypadat na výlet do Prahy co nejlépe. Ze skříně jsme tedy vytáhli své nejlepší svršky, jen bratr Lahváč si spletl akci a vyrazil si jako do hor v pohorkách, ¾ kalhotách a výrazných ponožkách, které měl vytažené až  …. Jelikož našich členů bylo málo, vyhledali jsme pomoc u SDH Vilémov a těmto chlapcům tímto děkujeme. Nervózně jsme čekali na příjezd autobusu z HZS. Až se v 9:41 vyřítil ze zatáčky u naší kapličky. Po složitém nástupu a usazení na místa nás Luděk Sýkora přivítal a podal informace o tomto výletu a o zákazu alkoholu, který byl na první zastávce porušení nejstarším členem naší posádky. Na druhé zastávce nás kluci chtěli pobavit filmy, ale bohužel zklamalo zvukové zařízení v autobuse. Cesta utekla rychle a Praha byla na dohled. Navigace zklamala a trošku jsme si zajeli, nakonec jsme ale úspěšně dorazili před Top-hotel Praha. Přivítala nás paní, která nás seznámila s naší spoluprací na plese. V naších tvářích se objevovaly zděšené výrazy, nervozita a nejraději bychom se rychle sbalili a jeli domů. Top-hotel měl 4 sály, ve kterých jsem vítali a usazovali hosty. Ze začátku se nám zdál hotel jako velké bludiště, ale před odjezdem jsme se tam cítili jako doma. Byl nám přidělen pokoj, který jsme měli jako šatnu. Pánové byli stydliví a vyhnali nás čekat na chodbu než se převléknou. Po půl hodině se šla převlékat děvčata, s make-upem a účesy nám pomohla sestra Vjeruš a z popelek se staly rázem princezny. Šlo do tuhého. Náčou jsme byli rozděleni do sálů a netrpělivě jsme čekali na příchody prvních návštěvníků. Pousazení hostů nervozita upadla. Po pár stížnostech, že chybí židle u stolů pro VIP hosty, a neúspěšném hledání volných židlí, jsme se odebrali raději na večeři. Výběr byl veliký, někteří si i přidávali, jen kdo to chtěl spláchnout zlatavým mokem, stálo ho to 60 Kč. Po dobré večeři, mohla začít zábava. Po prostudování programu, jsme cestovali ze sálu do sálu. V každém sále byl jiný program, nejvíce se nám líbilo na dechové hudbě Věrovanka a na Ewce Farné, nejvíce nás však zaujal hudební soubor z Ukrajiny. O více souborech vám prozradí naše fotky. Blížil se čas odjezdu, jelikož nás čas tlačil, v šatně se tentokrát převlíkala celá posádka autobusu. Všichni se těšili na odjezd, ale některým trval odchod z hotelu pomalu hodinu. Zatímco jsme na ně netrpělivě čekali u autobusu, naši z nejvyšších papalášů si dopřávali pivenko a dělali ještě pár fotek. Tímto vás káráme, Jirko Osyko, Romane Hlavinko a Luďku Sýkoro, a zároveň vám děkujeme za příjemné prožití sobotního dne. BYLO TO SUPER!!!

 


 

 

 

Zuzka "Zuzán" Kopecká a kolektiv


Odkazy na oficiální články na stránkách FoS ČR zde
a poděkování zde.

 

 

 

 

 

 

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuzán - autorské trio

za tento článek děkujte i Kefince a Renééé :))

 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31