Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavění májky, aneb těžká technika v akci.

Stavění májky

K prvnímu máji patří kromě Svátku práce a líbání pod rozkvetlým stromem i stavění májky. V posledních letech u nás tomuto dni předchází akce "pálení čarodějnic" a nejinak tomu bylo i letos. Jak jsme již psali v předchozím článku, celý víkend nás trápilo počasí. I na prvního máje dopoledne tedy pršelo. Naštěstí jsme strom na májku měli již připraven díky brigádě před 14ti dny (viz foto), a tak když po obědě přestalo pršet, mohli jsme jít na to. Sice padaly názory, že by se to mělo odložit, protože je mokro a bude se špatně kopat jáma, ale většina byla proti a nakonec se ukázalo, že to bylo rozhodnutí dobré, protože všechno dobře dopadlo a dobrá věc se podařila. Jelikož už u nás není AVIA, která nám se stavěním májky v minulých letech vydatně pomáhala, museli jsme na to jit jinak. A tak se stalo, že přišla na řadu těžká technika v podobě nakladače MANITOU zapůjčeného z místního ZD Senice na Hané, kterému touto cestou dodatečně ještě jenou děkujeme za pomoc. Řízení se ujal, kdo jiný než náš Rosťa Šulla. S milimetrovou přesnosti se mu podařilo májku umístit a zvednout, zkrátka vše šlo jak po drátkách. Kluci doladili statiku pomocí čtyř vzpěr a bylo hotovo. Nezbývá, než si přát, aby májka přežila a aby nám za měsíc při jejím kácení přílo počasí.

 

GbelDa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30