Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propagační jízda SH ČMS Přibyslav - Ostrava

Jak Senicí projel olympijský oheň . . .

 

Propagační jízda SH ČMS Přibyslav - Ostrava

V sobotu 13. 6. 2009 zavítala do naší obce propagační jízda Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, která je vypravena z Přibyslavi a směřuje do Ostravy, kam veze olympijský oheň na XIV. světové hasičské olympiády, která se koná od 19. do 26. července v Ostravě. Na svou více jak 300 km pouť se vydala krásně zrekonstruovaná hasičská Pragovka RN z roku 1934 ve středu 10.6.2009 spolu s doprovodnými vozy. Po celé své trase zastavuje v obcích, kde hasiči vždy něco znamenali a znamenají. S přispěním našeho okresního starosty Luďka Sýkory se zastávka konala i v naší obci. V sobotu dopoledne okolo 9:30 hasičská kolona přijela na náměstí, kde jsme na ni již čekali spolu se starostou obce Ing. Michalem Tichým. Nesměla samozřejmě chybět ani naše chlouba "Jiřinka" a sestavu doplnili bratři z Doloplaz s oněco mladší Pragovkou RN tentokráte z roku 1950. Po přivítání posádky a nezbytném fotografování následovalo malé občerstvení v hospodě U Andulek. Pánové vypravovali příhody, které se jim po cestě staly a věřím, že cestou do Ostravy jich ještě hodně přibude. Jelikož cestu mají bratři ještě dalekou a musí dodržovat stanovený harmonogram, br. Sýkora zavelil a jelo se. Do kolony se zařadila naše Jiřinka a také Doloplazská Pragovka a vyjelo se směr Skrbeň, kde zrovna probíhala oslava 110 let založení sboru. Cestou se k nám ještě připojili bratři z Příkaz s historickou Škodovkou. Příjezd kolony do Skrbeně byl očekáván, jelikož již byl nastoupen průvod obcí, kterého se kolona také zůčastnila. Po průvodu následovala před místní hasičskou zbrojnicí oficiální část oslav. Proslovy pozvaných hostů v čele s poslancem parlamentu ČR Dr. Ivanem Langerem. Na závěr byly předány vyznamenání zasloužilým členům SDH Skrbeň. Po obědě pak naše  Jiřinka vypomohla při předvádění historických vahadlových stříkaček dodávkou vody a předvedla docela slušné zapěnění. Cestou zpět do Senice jsme se ještě zastavili povzbudit naše soutěžící děvčata na Hanáckou extraligu v Cholině, ale to už Vám nejspíš napíše "Zbořka"

                                                                                                                                             GbelDa

Celou trasu propagační jízdy mapují stránky www.dh.cz (kliknutím na plakát budete přesměrováni)

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30