Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pálení čarodějnic - článek

 S e n i c k é     S a b a t h

ČARODEJNICE 30.4.2010

 

         Rok se s rokem sešel a byl tu opět 30. duben a tradiční slet čarodějnic. Tentokráte jsme měli ztížené podmínky, páč jsme neměli k dispozici areál za kulturním domem. Alternativou se nám musel stát areál házenkářského hřiště, tak jsme se myslím zdárně přizpůsobili.

         Už týden dopředu nám začaly přípravy a doufali jsme, že nám vyjde pěkné počasí, protože jakýkoliv mráček a déšť by nám mohl narušit nejen program pro děti, který jsme měli připravený, ale i zábavu pro dospělé na večer a dobrou náladu. Všechna příprava vyvrcholila odpoledne v 17:00, k tanci a poslechu nám hrála skupina Happy End, v průběhu celého odpoledne měly kouzelné čarodějnice přichystané soutěže pro děti, výjezdová jednotka měla přichystané bohaté občerstvení v podobě kabanosu v udírně, steaků a sekané na grilu a k pití toho bylo také požehnaně. Soutěže pro děti vyvrcholily vyhlášením nejlepších masek v několika kategoriích, ale troufám si říct, že na celé čáře to vyhrála malá Laurinka Spurná (maminka si dala záležet), byla opravdu roztomilá. Ale i ostatní malé čarodějnice a čarodějové byli suproví, takže jen tak dál, ať se máme na co těšit příští rok. Kolem osmé hodiny nastoupily naše čarodějnice k tradičnímu tanci před upálením a poté náš hlavní ohněstrůjce Lahváč zapálil čarodějnici připravenou na vatře, panečku ta hořelaJ. Ale tím zábava zdaleka nekončila, děti šly spát snad unaveny a rodiče, kteří mohli se bavili až do noci. Naštěstí počasí vyšlo, noc byla teplá a pršet začalo až nad ránem. Pro tento rok nám pálení čarodějnic vyšlo, tak aby to tak bylo i nadále. Tímto sboru dobrovolných hasičů víkend zdaleka nekončí, ještě nás čeká Floriánek  a stavění Máje.

 

- Marťa -

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31