Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pálení čarodějnic 2011 - ". . . prší, prší jen se leje . . . "

Pálení čarodějnic 2011

Letošní pálení čarodějnic bylo poznamenáno deštěm. Ještě odpoledne vypadalo počasí docela rozumně a přípravy, jako například stavba vatry, probíhaly jakoby mělo být vše v suchu. Opak byl ale pravdou. Bouřka přišla půl hodiny před začátkem. Stará pověra říká, že když prší a na kalužích se dělají bubliny, tak je to na dlouho. A taky že jo. Pršelo a pršelo a nebralo to konce. Už už to vypadalo, že se akce zruší, ale naštěstí padlo rozhodnutí přesunout akci dovnitř do sálu KD. K tomu nás nepřímo donutili samy děti. Když jsem se pak bavil s jedním z rodičů, říkal, že "děcka" seděly namaskované doma za oknem a toužebně prosily,  aby přestalo. Zkrátka rodiče nám volali, jak to s akcí vypadá, a tak se prostě šlo dovnitř. Samozřejmě, že to nebylo ono, ale aspoň něco. Mírnou závist nám způsobila zpráva, že v nedalekých Unčovicích zatím nespadla ani kapka. Nakonec se ale nebe umoudřilo a déšť ustál, a tak mohl náš hlavní pyroman Lahváč vatru zapálit k radosti všech přítomných. Podtrženo - sečteno účast byla vlivem počasí malá, ale o to srdečnější. Perličkou na akci bylo vyhlášení ostrého poplachu výjezdovce, ale tuto situaci už jsme jednou zažili, takže šlo pouze o zpestření už tak nepovedené soboty. Nezbývá, než si pro příště přát, aby nám počasí vyšlo. A to příště už je za měsíc, a sice kácení máje - sledujte náš web.

Gbelda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30