Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 115 let SDH Kvítkovice

Jak oslavili "stopatnátcku" kamarádi z Kvítkovic

Oslavy 115. let spřáteleného sboru SDH Kvítkovice

    Tento článek se přímo netýká našeho sboru, ale když už jsem tady minule psal o tom, jak se naši zástupci zúčastnili oslav 110 let ve Skrbeni, příjde mi fér napsat i něco o tom, jak slavili naši kamarádi v Kvítkovicích. Zřejmě by bylo dobré přiblížit Vám kde Kvítkovice leží a jak jsme k nim vlastně přišli. Tak tedy, Kvítkovice jsou momentálně místní částí města Otrokovice, čímž je zřejmě řečeno vše, neboť kde leží Otrokovice ví asi každý. No a ten důvod družby je jasný taky, a sice já, jakožto starosta našeho SDH pocházím z této malebné obce a tak je jasné, že spřetrhání vazeb na rodnou hroudu je prostě nemyslitelné.
    No a jak to tedy probíhalo? Řečeno jednou větou - tak jako vždycky. Po pátečním chystání a navážení a pokukování po obloze, jak to teda s tím počasím bude, vše v sobotu dopoledne začalo přistavením historické techniky, které Kvítkovjáci mají ažaž. Následoval slavnostní průvod do místního kostela, kde oslavy pokračovaly mší. Po ní se pak všichni zúčasnění přesunuli do hospody na slavnostní valnou hromadu, protože klubovna není nafukovací a hostů bylo opravdu hodně. Po obědě musela následovat pauza do 4. hodiny odpolední, aby kluci stihli nachystat prostředky na ukázky techniky. Celý program byl pěkně chronologicky připraven tak, aby přihlížejícím představil vývoj hasící techniky od ruční vahadlové stříkačky, přes parní a motorové až po současné vybavení jednotky. Zpestřením byli hasiči ze slovenské Cerové (okr. Senica) se svým zásahovým Trabantem 600. Večerní taneční zábava a půlnoční tombola vše pěkně završila. Musím jen politovat toho, že se oslav nezúčastnilo více našich členů a taky jsem si to patřičně "slízl" a nepomohla ani omluva, že jsou na různých závodech po celém Olomouckém okrese. Tak snad příště . . .

GbelDa


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30