Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když jsme si ji postavili, tak ji musíme i skácet . . .

Kácení májky

K poslednímu víkendu v měsíci květnu již tradičně patří kácení máje. I tato akce už mezi senickými spolubočany získala popularitu, ale letos nám prostě počasí nepřeje. Už před měsícem, kdy jsme pálili čarodějnice nám pršelo a nebylo tomu jinak ani tuto sobotu 28. května. Jelikož už bylo vše pečlivě připraveno, rozhodli jsme, že akci nezrušíme, ale přesuneme na sál kulturního domu, což ostatně stálo i na plakátech. Naštěstí se počasí na chvilku umoudřilo a tak samotníé kácení u kterého tentokrát asistovali zvířátka z Madagaskaru se odehrálo a májka tedy padla. Pár slov o scénce od Marti:" Na cestě za hledáním svobody do divočiny, ztroskotáním v Africe a dalším hledáním dobrodružství si udělala zvířátka z Madagaskaru odbočku i k nám, aby nás potěšila tím, jak rádi trsají a to bylo epes rádes. Mohli jste vidět toho divnýho týpka s tím velkým hárem a velikýma zubiskama lva Alexe, zebru Matryho, který neví, jestli je bílý s černýma pruhama, nebo černý s bílýma pruhama, stále veselou hrošici Glorču, žirafu Melmana, který je chronický hypochondr, samozřejmě tučňáky a pošahaného krále Jelimána s jeho věrnými společníky Mortym a Morrisem. Nakonec nám chtěli pomoct skácet Májku, moc jim to ale nešlo a tak si vzali na pomoc starostu obce Ing. Michala Tichého, ale i tak to nebylo moc platný a Májku opět shodili kluci z naší výjezdovky s technikou."  Následné odpolední posezení při musice navštívili pouze naši skalní příznivci, kterým touto cestou dodatečně děkuji za účast. Večerní taneční zábava se skupinou Black Rose se taky nesla v podobném duchu a s dvoucifernou návštěvou opravdu nemůžeme být spokojeni. Kapela se však nenechala  odradit a podala velmi kvalitní výkon, takže ti co se chystali přijít a nepřišli můžou litovat. Snad příště. Závěrem chci poděkovat všem členům sboru, kteří se podíleli na organizaci a do budoucna nám všem popřát lepší počasí na příští akci, což budou "Senický hode" v červenci.

GbelDa + Zbořka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aleš - Fotky

Přihoď nějáké obrázky z kácení

Díky. @lda

 


MessengerMail listArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30